Hakkımızda
Bir ODTÜ Geliştirme Vakfı iştiraki olan ODTÜ Yayıncılık (METU Press), Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin ilkelerine, itibarına ve kalitesine yaraşır yayınlar üreterek toplumsal gelişim sürecine katkıda bulunmak amacı ile 1996 yılında kurulmuştur.
Hedefimiz; akademik bilgiyi herkesin zevkle okuyabileceği yayınlar haline getirmek, akademik çalışmaları yayınlamaya hız vermek, çocuklarımıza ve gençlerimize okuma alışkanlığı kazandıracak, objektif düşünebilen bireyler olmalarına destek olacak yayınlar üretmektir.
Bu hedef ve amaçlarımız doğrultusunda elde ettiğimiz gelirler aracılığı ile ODTÜ’ye kaynak ve ODTÜ öğrencilerine burs sağlayarak gelecek nesillerin yetiştirilmesine de önemli bir katkı sağlamaktayız.
Bugün alanında öncü olan Matematik Gezegeni kitapları başta olmak üzere ilk ve orta öğretime yönelik eğitim kitapları; Michio Kaku, Frank Wilczek ve Brian Cox gibi Dünya’nın önde gelen bilim insanlarının popüler bilim kitapları, Yükseköğrenime yönelik akademik ders kitapları ve diğer toplumbilim yayınlarımızla ülkemizin eğitim ve kültür alanındaki gelişimine katkı sağlayacak eserler yayınlamaktayız.
Her yıl yayın yelpazemize eklemekte olduğumuz onlarca yeni kitabın basımında en büyük desteğimiz siz değerli okurlarımızın bize duyduğu güvendir.

ODTÜ Yayıncılık Yönetim Kurulu

Dr. Güler Manisalı Darman - Yönetim Kurulu Başkanı
Y. Mim. Özhan Akçalı – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Vakıf Temsilcisi
Prof. Dr. Şakir Erkoç - Yönetim Kurulu Üyesi

 
ODTÜ Yayıncılık Yayın Kurulu
 
Doç. Dr. Fatma Umut Beşpınar ODTÜ Sosyoloji Bölümü
Prof. Dr. Cem Bozşahin ODTÜ Enformatik Enstitüsü
Doç. Dr. Y. Eren Kalay ODTÜ Metalürji ve Malzeme Müh. Bölümü
Doç. Dr. Ali Ulaş Özgür Kişisel ODTÜ Matematik Bölümü
Doç. Dr. Nejan Huvaj Sarıhan ODTÜ İnşaat Müh. Bölümü
Prof. Dr. B. Özgür Sarıoğlu ODTÜ Fizik Bölümü
Doç. Dr. Aziz F. Zambak ODTÜ Felsefe Bölümü
Dr. İlhami Buğdaycı ODTÜ Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni