Kargo Ücretleri 

Verdiğiniz siparişin kargo bedelinin ne kadar tutacağı; gideceği yere, ağırlığına ve kargo firmasına göre ürün siparişinde ödeme ekranında belirtilmektedir. 

300 TL’ye kadar olan siparişlerde kargo ücreti alıcıya aitken, 300 TL ve sonrasında kargo ücretini ODTÜ Yayıncılık üstlenmektedir.

İade Şartları 

ODTÜ Yayıncılık iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

ODTÜ Yayıncılık 'ta satılan her ürün 7 gün içerisinde iade edilebilir. İade edeceğiniz ürünü, faturanız ile birlikte ODTÜ Yayıncılık web sitesindeki iletişim bölümünde belirtilen adrese göndermeniz gerekmektedir. Hasarlı, eksik ya da zarar görmüş ürünlerin iadesi yapılamaz.

Hasarlı bir ürün teslim alınması halinde, durumu anlatan bir e-posta gönderdiğinizde gerekli işlemler yapılıp ürününüz hasarsız olanı ile 2 iş günü içerisinde değiştirilecektir. Böyle bir durumda kargo ücretleri tarafımıza aittir. İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. 
 
Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR