Fil, Kutup Ayısı, Mavi Balina (3'lü Set) (Kampanya)
Fil, Kutup Ayısı, Mavi Balina (3'lü Set) (Kampanya)

Fil, Kutup Ayısı, Mavi Balina (3'lü Set) (9780000000011)

0,00
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺825,00
İndirimli : ₺495,00
Barkod : 9780000000011

Jenni Desmond; birçok ödül almış, resimli çocuk kitabı yaratıcısıdır ve Londra’daki stüdyosunda çalışmaktadır. 2016’da Maurice Sendak Bursu için davet edilmiş ve bir ayını Upstate New York’ta, yazar ve çizer Maurice Sendak’ın eserleri üzerine çalışarak geçirmiştir.
Fil, Desmond’ın nesli tükenmekte olan dev cüsseli hayvanlar üzerine yaptığı serinin üçüncü kitabıdır. Serinin diğer kitapları Mavi Balina ve Kutup Ayısı’dır. Kutup Ayısı, 2016 yılında New York Times tarafından en iyi 10 resimli kitap arasına seçilmiştir.
 
Filler, milyonlarca yıl boyunca Dünya üzerindeki varlıklarını sürdürmüşlerdir. Ancak ne yazık ki yalnızca 2 türü günümüze kadar kalabilmiştir: Afrika fili ve Asya fili.
Asya ve Afrika filleri, belirgin bir şekilde birbirlerinden farklı olsalar da bu koca gövdeli, zeki hayvanların pek çok benzer yanları da vardır. Hortumları, küçük bir ağacı kökünden sökecek kadar güçlü ama aynı zamanda küçücük böğürtlenleri yerden toplayacak kadar da hassastır. Müthiş hafızaları ile yıllardır gitmedikleri sulak alanları bulabilirler. Yastık gibi olan ayakları sayesinde, 10 kilometre ötedeki diğer fillerin ayak seslerini duyabilirler. İnsanların sağ ya da sol elli olması gibi filler de sağ ya da sol fildişli olabilirler!
Fil kitabında Jenni Desmond, anlaşılır metinler ve göz alıcı çizimleriyle bu devasa hayvanlara hayat veriyor.
 
Kutup Ayısı
Göz alıcı resimlerle zenginleştirilmiş bu kitap, hem kutup ayılarıyla ilgili doğru bilgilere dayanıyor hem de kutup ayılarının gövdeleri, alışkanlıkları ve yaşam alanları üzerine şiirsel ve düşsel bir hikâye sunuyor. Jenni Desmond, yaşadıkları ortam ve duygularıyla betimlediği hayvanlara  ve onların çevresindeki doğaya etkileyici resimleriyle hayat veriyor. Kutup ayılarıyla ilgili bu hikâye, verdiği şaşırtıcı bilgilerle okuyucunun ilgisini çekerken, bir yandan da merakını körüklüyor.
 
MAVİ BALİNA
Görkemli ve göz alıcı resimlerle zenginleştirilmiş Mavi Balina adlı bu sürükleyici kitap, çocukları balinaların muazzam dünyasına ve ilginç yaşamına doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Kitapta mavi balinayı kamyonlar, arabalar, süt şişeleri, uçaklar, su aygırları ve hatta ağaç gövdeleriyle karşılaştırarak öğreniyoruz!
 
Mavi Balina, çocukların kitaptan daha çok keyif almaları için, eğlenceli görsel ipuçları ve tam kararında verilen ayrıntılar gibi iki önemli unsuru bir arada sunuyor.

Sayfa Sayısı: Her Kitap 48 Sayfa
Ebat: 24 x 29 CM
KAĞIT                :  140 Gr. 1. Hamur
KAPAK                :  KARTON KAPAK
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR