Gezici Dünya
Gezici Dünya

Gezici Dünya (9786054362479)

0,00
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺85,00
İndirimli : ₺63,75
Barkod : 9786054362479

Kolodko, düşünce kışkırtıcı ve olağanüstü genişlikte bir kitap yazmış. Kitabın kimi bölümlerinde onunla aynı fikri paylaşmamak kolay, fakat insanlığın geleceğinin önünde duran engeller ve bunların çözümü için önerdiği ‘birlikte çözüm’ önerilerine gözünüzü kapatmanız mümkün değil.
Martin Wolf, Financial Times
 
 
Sayın Grzegorz W. Kolodko’nun Türkçemize kazandırılan kitabının dünyayı, tarihi, bugünü ve geleceği daha iyi anlamamıza sağladığı katkıyı bir değer birimi ile ölçmek çok zor. Çünkü bize sunduğu bilgi, hayal gücü ve analizi ile bir yandan dünya ekonomi politikasının değişik yönlerini göstermekte, diğer yandan nesiller arası sorumluluk duygularının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.
Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı
 
 
Dünya çapında ekonomik gelişmeleri ve politikaları detaylı bir şekilde resmeden bu devasa çalışma, 20. yüzyılın son çeyreğinde politik oluşumlara domine eden neoliberalizme karşı bir çığlık gibi yükselmekte ve ekonomi-politika alanına son derece değerli katkılarda bulunmaktadır. Kolodko’nun neoliberalizmin sahteliği ve oynadığı tekelci rol üstüne düşüncelerine katılmasam da bu kitabın karşıt yaklaşımıyla dünyada yeni yeni yükselmekte olan neoliberalizme karşı ekonomi-politikalar açısından çok değerli bir düşünme aracı olduğuna inanıyorum.
Edmund S. Phelps, Nobel Ekonomi Bilimleri Ödülü Adayı
 
 
Grzegorz W. Kolodko, bir akademisyen ve konuya ilişkin derin, uygulamaya dayanan deneyimleriyle uluslar arası ekonominin en keskin ve doğru gözlemcilerinden biridir. Onun yazıları küreselleşmenin ekonomi politiği üstüne yapılan tartışmalarda daima önemli bir başlangıç noktası oluşturacaktır.
Francis Fukuyama, Tarihin Sonu kitabının yazarı
 
 
Yalnızca ağaçlara ve hatta ağaçların kabuğuna odaklanan bir dünyada Profesor Kolodko’nun kitabı dünyadaki tüm ormanları tarıyor; üstüne üstlük sadece bugünün ormanlarını değil geçmişin ve geleceğin ormanlarını da. Muazzam bir çalışma.
Prof. Vito Tanzi, IMF eski Mali İşler Bölümü Direktörü
 
 
Grzegorz W. Kolodko, uluslar arası ekonomide eğilimler ve tartışılan konular hakkında kendine has orijinal görüşleri ve geniş deneyimi ile Polonya ekonomisinin geçiş döneminde çok önemli bir rol oynadı. Dünya ekonomisinin gelişimiyle ilgilenen herkes bu kitaptan geniş ölçüde yararlanabilir.
Robert A. Mundell, Nobel Ödülü Ekonomi Bilimleri Adayı
 
Bu eser tam bir başyapıt. Kolodko bir düşün adamı ve gerçek dünya politikası ve ekonomik geçiş dönemlerinin sağlam bir uygulayıcısı
Justin Yifu Lin, Baş Ekonomist ve Dünya Bankası Başkan Yardımcısı
 
Kolodko bizi bu kitabında bölgeler, devletler, yüzyıllar ve disiplinler arası nefes kesici bir hızda, enfes bir yolculuğa çıkartıyor. Okuyucu açısından son derece ilham verici ve aydınlatıcı. Elinizden bırakamayacağınız bir çalışma.
Professor D. Mario Nuti, Roma Üniversitesi La Sapienza
 
Alvin Toffler'in 1970’de yayınlanan Future Shock (Gelecek Şoku), ve Francis Fukuyama'nın
1989’da yayınlanan The End of History (Tarihin Sonu) neyse bu kitap da o! Uygar dünyanın üstüne konuşacağı, asla eskimeyecek bir kitap...
Andrew Ziemski, Gazeteci
 
Kolodko muazzam bilgisi ile okuyucuyu şaşırtıyor ve asla sıkılmasına izin vermiyor. Ekonomi, tarih sosyoloji, politika ve edebiyatın bu harika birlikteliği için kendisine teşekkür ediyoruz.
Le Monde Diplomatique

ISBN: 978-605-4362-47-9
Çeviren: Osman Fırat Baş
Baskı: 1. Basım
Kağıt: 80 g. 1. Hamur
Boyutlar: 16 x 23 cm
Kapak: karton kapak
Sayfa Sayısı: 484 sayfa
Yayın Tarihi: 27 Ekim 2011
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR