Öğrenciden Öğrenmek
Öğrenciden Öğrenmek

Öğrenciden Öğrenmek (9786059856812)

0,00
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺85,00
İndirimli : ₺63,75
Barkod : 9786059856812

     Dr. Fadime Ulusoy, lisans ve yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktorasını ODTÜ Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Anabilim Dalı, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nde yapmıştır. Dr. Fadime Ulusoy, doktora sürecinde öğretmen eğitiminde öğrenci odaklı videoların kullanılması ve öğretmen adaylarının sahip olduğu bilgilerinin geliştirilmesi ile ilgili bir tez çalışması yürütmüştür. Yazarın ilgilendiği araştırma alanları, öğretmen eğitiminde yenilikçi yaklaşımlar, videolar, fark etme teorisi, matematiksel temsiller ve modelleme konularıdır. Yazar, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Alanı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
               Dr. Fadime Ulusoy’un Prof. Dr. Erdinç Çakıroğlu’nun danışmanlığında yürütülen 2016 tarihli ve “Developing Prospective Mathematics Teachers’ Knowledge for Teaching Quadrilaterals Through a Video Case-Based Learning Environment” başlıklı doktora tezi, “Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı En İyi Tez Ödülü “ ve “ODTÜ 2016 Yılın Doktora Tezi Kalbiye Tansel Yayın Ödülü” olmak üzere iki ayrı ödüle layık görülmüştür.
“Beni anlayan bir öğretmene denk gelmedim. Belki de matematiği bu yüzden hiç sevemedim.” Bu cümleleri, bir Türkçe öğretmeni, bir otobüs şoförü, bir psikolog, bir lise öğrencisi ve bir duvar boyacısından ayrı ayrı zamanlarda duydum. Bu durum, bir öğretmenin öğrencileri anlamasının, onların ihtiyaçlarına cevap verecek yeterlikte olmasının taşıdığı önemi gösteriyor. Her çocuk iyi bir öğretmeni hak eder. Bu da ancak öğretmenlik bilgisi yeterli olan ve öğrencisini anlayabilen öğretmenlerle mümkün olabilir. Bu kitapta öğretmen eğitiminin her disiplininde yaygın biçimde kullanılabilecek bir yaklaşımla öğretmen adaylarının bilgilerini geliştirmek için yenilikçi adımlar atılmıştır. Unutmayalım ki bir öğretmenin öğrencilerden öğreneceği çok şey vardır.
 

ISBN:                     9786059856812
 
YAZAR               : Fadime ULUSOY
KAPAK              : Karton
 
 
SAYFA SAYISI    :  236 sayfa
 
BASIM TARİHİ    :  Haziran 2018
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR