Rüyalar
Rüyalar

Rüyalar (9789944344517)

0,00
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺85,00
İndirimli : ₺63,75
Barkod : 9789944344517

'Rüyalar', din, kültür, tarih ve ruhun dinamik bir karşılıklı etkileşimle birleştiği yaratıcı hayali mekân hakkında, eşsiz bir anlayış sunmaktadır. Bu kitabın amacı bu yaratıcı mekânı incelemek, Freud’un ifadesiyle, “rüya merkezi”nin gizemli derinliklerini anlamaya çalışmaktır. Rüyalar, dini araştırmalar, antropoloji, tarih ve psikoloji bilginlerinin kışkırtıcı yazılarından oluşan bir koleksiyonu bir araya getirmektedir. Yirmi üç bölümde en önemli teoriler, en çekişmeli tartışmalar ve sürekli gelişmekte olan bu alanın en heyecan verici yanları vurgulanmaktadır. Rüyalar, araştırmacılar, öğretmenler, öğrenciler ve genel okuyucular için aynı şekilde, çağdaş rüya araştırmalarının sunabileceği en iyi tek ciltlik ansiklopediyi sağlamaktadır.

DİN / PSİKOLOJİ / KÜLTÜREL ARAŞTIRMALAR

 

“Rüyalar hakkında bu kadar farklı yaklaşımı bir araya getiren ve disiplinler arasındaki araştırmaların mevcut durumunu bu kadar detaylı bir şekilde kapsayan başka bir eser görmedim. Bulkeley, rüyalar hakkında gelecekteki gelişmelere temel oluşturan ve her biri kendi alanında son gelişmeleri yansıtan bu kadar ilginç çalışmayı başarılı bir şekilde bir araya getirmiştir. Hem yeni, hem de deneyimli rüya araştırmacıları için gerçek bir rüya ziyafeti.”

- Michele Stephen Antropoloji dalında Öğretim Görevlisi La Trobe Üniversitesi, Melbourne, Avustralya

 

“Büyüleyici bir bilgi koleksiyonu – rüyaların kendisi kadar zengin ve çeşitli. Bulkeley, rüyaların bilimini ve felsefesini incelikle keşfederken okuyucuların erişiminde kalan bilginleri bir araya getirmiştir. Zengin bir kültürel yaklaşım dizisi temsil edilmektedir ve batıdaki farklı ekoller canlı bir tartışma yaşayacak bol zaman bulacak.”

- Deidre Barrett Psikoloji Doçenti Harvard Tıp Fakültesi

 

“Rüya: Hiyeroglif, psişik harita, kültürel eser, rasgele sinirsel boşalma? Freud’un tartışmalı rüya yorumu girişiminden bir asır sonra, bu zengin kitap, rüya görmenin evrensel dünyasına ve bugünün rüya araştırmalarındaki en önemli sorulara birçok kapı açmaktadır... sonsuz bir alanda eşsiz bir rehber.”

- Kimberley C. Patton Karşılaştırmalı ve Tarihsel Din Araştırmaları Doçenti Harvard İlahiyat Fakültesi

 

“Bugüne kadar muhtemelen, din psikolojisi alanında, Kelly Bulkeley’den başka, rüya görme sürecinin kültürel, tarihsel, psikodinamik ve dinsel anlamlarını daha kapsamlı ve eleştirel olarak keşfetmeyi başararak çağdaş bilimsel yazı yazan kimse olmamıştır. Önde gelen bilim insanlarının yazdığı dikkatle seçilmiş makalelerden oluşan bu derleme, hem öğrencilere hem de profesyonellere, ilimin en iyisini ve rüya görmenin dünya çapında ve tarih boyunca yarattığı ve en sivri entelektüel tartışmalar konusunda kapsamlı bir araştırma sunmaktadır... bu kitap, “Rüyanın” tuhaf ama aydınlatıcı lensinden görüldüğü şekliyle sanat, din, psikoloji, antropoloji, edebiyat ve farklı insan kültürleri konusunda epik bir araştırmadır.”

- John McDargh Doçent, Teoloji Bölümü Boston Üniversitesi

ISBN: 978-9944-344-51-7
Editör: Zeynep Özusta
Çeviren: Dilek Cenkçiler
Yayın Tarihi: 28.10.2008
Baskı: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 396
Kağıt: Kitap kağıdı
Boyutlar: 16 x 23 cm
Kapak: Karton Kapak
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR