Sayı Duyusu
Sayı Duyusu

Sayı Duyusu (9786057744265)

0,00
İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺140,00
İndirimli : ₺98,00
Barkod : 9786057744265

Arka Kapak Yazısı:

SAYILAR VE BEYİN HAKKINDA BİLMEK İSTEYECEĞİNİZ HER ŞEY, STANISLAS DEHAENE’IN KIVRAK VE MERAK UYANDIRICI BEYNİNDEN SÜZÜLMÜŞ HALDE… 

İnsan beyninin matematik işlemleri nasıl gerçekleştirdiğine ilişkin anlayışımız henüz eksiksiz olmaktan çok uzak olsa da son yıllarda dünyanın her köşesinden bilim insanları tarafından heyecan verici birçok önemli buluşa imza atıldı. Şimdi, Sayı Duyusu kitabında Stanislas Dehaene bu yeni araştırmalara matematiksel zihnin aydınlatıcı keşiflerinin içinden bir bakış sunuyor. Dehaene; sıçan, güvercin, şempanze gibi hayvanların basit matematik işlemleri yapabildiği ve insan bebeklerinin de nüve halinde bir sayı duyusuna sahip olduğu gibi ufuk açıcı bir keşifle başlıyor. Dehaene bu sayı duyusunun, beynimizin dünyayı kavraması için renk ya da uzay algısı kadar temel olduğunu ve aynı onlar gibi beyinde yapılandığını öne sürüyor. Kitap aynı zamanda aptal dehaların ve hesap dâhilerinin benzersiz yeteneklerini önümüze seriyor, bizi ufak bir beyin hasarı sonucu matematiksel yeteneklerini kullanılamaz hale gelen insanlarla tanıştırıyor. Tek tek nöronların sayıyı nasıl kodladığı ve hesap yaparken hangi beyin bölgelerinin aktive olduğu gibi en yeni bilgileri de kapsayan Sayı Duyusu; öğrenmeyle, matematikle ya da zihinle ilgilenen herkesi içine çekecek, kışkırtıcı sonuçlara varıyor. 

“Bir haz” 

- Ian Stewart, New Scientist 

• 

Sayıların çivi yazısıyla gösteriminden, Jean Piaget’nin çocuk eğitiminde aşamalar kuramının neden yanlış olduğuna değin birçok farklı konuya ilişkin zengin bir kavrayışla tanışmak ve sayı duyusunda rol alan beyin bölgelerini keşfetmek için Sayı Duyusu’nu okuyun. 

-The New York Times Book Review 

• 

Dehaene, son teknik araştırmaları son derece berrak ve sürükleyici bir incelemeyle dokuyor. 

- Booklist 

• 

STANISLAS DEHAENE, College de France’ta ders vermektedir ve INSERM’de Bilişsel Nörogörüntüleme Araştırma Birimi’nin direktörüdür. 

SAYI DUYUSU
Ebat: 14x21
İç Kağıt: Enzo crem 60 gr
Kapak: 300 gr M.K. Lak uygulaması vardır.
ISBN: 978-605-7744-26-5
472 sayfa
Çevirmen: Itır KAŞIKÇI
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR